CZ SK
+421 907 992 078
Poradenství na

Analyzátory spalin - série CHEMIST

Nová série analyzátorů spalin Chemist 500 od firmy Seitron navazuje na bezporuchové přístroje Chemist 400 a přináší nejmodernější technologické prvky pro pohodlnější obsluhu. Nové funkce analyzátorů spalin poskytují kompletní program pro servis, revize a kontroly kotlů. Chemist 500 je vhodný k provádění servisu pro všechny kondenzační kotle a kotle na biomasu.

 • 4 měřící články O2, CO, NOx, CH4 / LPG (NO2 nebo SO2): analyzátor Chemist 500 může mít zabudované až 4 snímače, kromě základních O2 + CO může být nainstalován třetí a čtvrtý snímač pro měření NOx (NO, NO2) a SO2. Třetí a čtvrtý snímač mohou být nainstalovány i dodatečně uživatelům jednoduchým plug & play způsobem.
 • Automatický ředicí modul pro CO: aby byl snímač CO dokonale chráněn před extrémně vysokou koncentrací CO ve spalinách (pokud je nesprávné seřazen kotel může koncentrace CO ve spalinách prudce narůst) má analyzátor Chemist modul pro ředění spalin pomocí druhé pumpy. Ředění se automaticky spustí po překročení nastavené max. koncentrací CO, tím umožňuje i pohodlné pokračování v analýze a dovoluje vidět koncentraci kyslíku (resp. CO2) pro správné seřízení kotle.
 • Dlouhá životnost snímačů: nejnovější inovace analyzátoru Chemist představuje zavedení čidla kyslíku s dlouhou životností až 4 roky (oproti původní době 2 roky), dlouhá životnost je stejně garantována i pro ostatní snímače (CO, NO, NO2, resp. SO2).
 • Zabudovaná tiskárna: pro okamžitý tisk výsledků analýz na bloček je v přístroji již zabudovaná termo tiskárna, která je elektricky napájena přímo z akumulátoru analyzátoru
 • Diferenční mikromanometer: analyzátor má standardně zabudovaný diferenční mikromanometer k měření rozdílu tlaku např. tlak plynu v plynových rozvodech, měření rychlosti proudění spalin v komíně, potrubí s Pitotovou sondou. Specialitou standardní výbavy analyzátoru Chemist 500 je snímač nízkého tlaku s rozlišením 0,1 Pa, kterým lze provádět tzv. 4 Pa test v kotelně nebo měřit nízký tah v komíně. Tyto funkce rozšiřují využití analyzátoru jako multifunkčního přístroje.
 • Dvoukanálový teploměr: 2 zabudované vstupy pro připojení termočlánků K umožňují současné měření teploty na dvou místech, např. na výstupu vody a zpátečce.
 • Velký barevný displej: pro přehledné zobrazení parametrů s výsledky analýzy a nastavování má Chemist velký barevný displej s výbornou čitelností. Samozřejmostí je i ZOOM funkce pro sledování hlavních parametry z analýzy.
 • Funkce pro 3 automatické analýzy: pro korektnost naměřených a vypočtených hodnot z analýzy je možné využít funkci "3 auto analýzy", což znamená, že přístroj provede a automaticky zaznamená 3 za sebou jdoucí analýzy formou průměrů za zvolený čas, např. každá analýza bude v trvání 1 minuty, takže celkový výsledek měření bude vyjádřen jako průměr z 3 za sebou následujících analýz, což zvyšuje reprezentativnost výsledku měření.
 • Rychlé ovládání přes knoflíky: uspořádání položek pro nastavení a ovládání přístroje je velmi jednoduché a přehledné. Přes funkční knoflíky na přístroje je možné se rychle dostat do požadované položky menu. Všechny položky pro ovládání přístroje jsou v češtině.
 • Kompletní program pro servis: Chemist je vybaven tzv. kompletním programem pro servis kotlů, kromě základní analýzy je možné provést měření tahu, 4 Pa test, měření tlaku v potrubích, tlakovou zkoušku potrubí, měření ionizačního proudu na elektrodě hořáku, měření rozdílu teplot.
 • Záruka 4 roky na přístroj a vyměnitelné snímače
 • Splňuje požadavky EN 50379-1-2 pro přístroje určené pro kontrolu kotlů
 • Paměť pro 900 analýz
 • Nové technologické prvky: série analyzátorů Chemist je standardně vybavena i možností propojení displeje se smartphonem nebo tabletem prostřednictvím bezplatné aplikace SmartFlue Mobile.

Zobrazit více

Konfigurace CHEMIST 502B CHEMIST 502 CHEMIST 502 C  CHEMIST 503B CHEMIST 503 CHEMIST 504 N CHEMIST 504 S
Měřicí článek O2
Měřicí článek CO

0 -20 000 ppm

Měřicí článek NO  –
 –
 –
 ✓
 ✓
 ✓
Možnost rozšíření na 4 měřící články  ✓
 ✓  ✓  ✓
Kalkulace NOx
  –
Měření NOx (NO + NO2)


 ✓

Měřicí článek NO2 ✓

Měřicí článek SO2

Nakalibrované vyměnitelné snímače (uživatelem)
Automatický ředicí modul pro CO

Měření CO v okolí
Diferenční manometr
Měření nízkého tlaku - s rozlišením 0,1 Pa (interní snímač)
Funkce na zkoušku plynových potrubí
Bluetooth modul
Software
Záruka 4 roky 4 roky 4 roky 4 roky 4 roky 4 roky 4 roky
Externí sonda pro měření teploty spalovacího vzduchu

Na základě dlouhodobé důvěry ve vysokou kvalitu a bezporuchovost analyzátorů spalin Chemist můžeme ve spolupráci s výrobcem poskytnout 4 letou záruku na celý přístroj včetně vyměnitelných čidel a baterie. Analyzátor spalin Chemist používá kyslíkových měřicí článek s prodlouženou životností 4 roky a tím Vám výrazně snižuje provozní náklady.

 1. Aplikace Chemist SMART ANALYSIS APP je určena pro sérii analyzátorů Chemist umožňuje komunikovat s analyzátorem spalin pomocí komunikačního protokolu Bluetooth.

Stáhnout: Android app, iPhone app, iPad app

Pomocí aplikace je množné na mobilu / tabletě s operačním systémem Android / iOS:

 • zobrazit aktuální měřené údaje
 • provést automatickou nebo manuální analýzu
 • zobrazit uložená data z paměti
 • archivovat analýzy do paměti zařízení
 • vytvořit měřící protokoly a exportovat je ve formátu PDF, CSV nebo XML prostřednictvím emailu

  

 1. Program Chemist SMART ANALYSIS pro Windows je určeb pro sérii analyzátorů Chemist umožňuje komunikovat s analyzátorem spalin pomocí komunikačního protokolu Bluetooth nebo USB.

Stáhnout: verze 2.6

Pomocí softvéru je možné:

 • provést automatickou nebo manuální analýzu
 • zobrazit aktuální měřené údaje
 • zobrazit uložená data z paměti
 • archivovat analýzy do paměti zařízení
 • vytvořit měřící protokoly a exportovat je ve formátu PDF, CSV nebo XML prostřednictvím emailu

 

 

Na analyzátory spalin Seitron Chemist provádíme kompletní záruční a pozáruční servis. Provádíme i kalibraci analyzátorů spalin s použitím kalibračních plynů a referenčních přístrojů. Kalibrace zahrnuje srovnání koncentrace O2, CO, NO, snímače teploty a tlaku. Jako doklad o kalibraci je vydán zkušební protokol.
 
Kalibrace zahrnuje i nastavení správné hodnoty, pokud se zjistí odchylka od referenčního materiálu postupem výrobce analyzátoru. Doporučená lhůta rekalibraci analyzátorů spalin je 1 x za rok.

Dokumenty ke stažení

Analyzátor spalin Seitron CHEMIST 502B - sada

Analyzátor spalin Chemist 502B je profesionální přístroj určený na servis kotlů se zabudovanou tiskárnou. Sada chemise 502B obsahuje v základě 2 měřící články na měření O2 a CO. Možnost rozšíření o další měřící články.
37 188 Kč 30 990 Kč bez DPH

Analyzátor spalin Seitron CHEMIST 502 - sada

Analyzátor spalin Chemist 502 je profesionální přístroj určený na servis kotlů se zabudovanou tiskárnou. Sada chemise 502 obsahuje v základě 2 měřící články na měření O2 a CO s možností rozšíření o další 2 měřící články. Ředicí modul na CO v ceně.
41 999 Kč 34 999 Kč bez DPH

Analyzátor spalin Seitron CHEMIST 502C - sada

Analyzátor spalin Chemist 502c je speciálně určen pro měření tuhých paliv - dřevo, pelety, brikety. Měřicí rozsah snímače CO je 0-20 000 ppm. Možnost rozšíření o další měřící články. Ředicí modul pro CO v ceně.
50 280 Kč 41 900 Kč bez DPH

Analyzátor spalin Seitron CHEMIST 503 - sada

Analyzátor spalin Chemist 503 je profesionální přístroj určený na servis kotlů se zabudovanou tiskárnou. Sada chemise 503 obsahuje v základě 3 měřící články na měření O2, CO a NOx. Ředicí modul v ceně.
53 880 Kč 44 900 Kč bez DPH

Analyzátor spalin Seitron CHEMIST 504N - sada

Analyzátor spalin se 4 snímači O2 + CO-H2 + NO + NO2, s automatickým ředicím modulem pro měření vysoké koncentrace CO, určený hlavně pro měření zařízení na spalování plynných, ale i tuhých paliv.
67 200 Kč 56 000 Kč bez DPH

Analyzátor spalin Seitron CHEMIST 504S - sada

Analyzátor spalin se 4 snímači O2 + CO-H2 + NO + SO2, s automatickým ředicím modulem pro měření vysoké koncentrace CO. Určený hlavně pro měření zařízení na spalování plynných a tuhých paliv.
67 200 Kč 56 000 Kč bez DPH
Měřící přístroje
Kategorie
Kategorie
x
Určitě nepřehlédněte
Akce a novinky