CZ SK
+421 907 992 078
Poradenství na

Detekční systémy Seitron

Firma Seitron vyrábí detektory a detekční systémy pro kontrolu úniku metanu, LPG, organických par a CO (oxid uhelnatý) pro použití v domácnosti, v kotelnách a v průmyslu.

 Definice:

  • v / v: je vyjádření koncentrace plynu v objemových procentech z celkového objemu plynu ve směsi plynu. Například: 1 litr plynu ve směsi s 1000 l vzduchu (1 m3) má koncentraci 1/1000 = 0,001 = 0,1% v / v (ze 100%). Namísto v / v se u nás používá i označení% obj.
  • LEL (Lower Explosion Limit - dolní mez výbušnosti): je koncentrace plynu, pod hodnotou jejíž směs plynu se vzduchem ještě nehoří, takže nemůže nastat ani exploze. Jelikož převodníky plynu a detektory plynu jsou navrženy pro použití v rozsahu koncentrace, která je nižší než je dolní mez výbušnosti (LEL), pro metan je LEL = 4,4% obj., Pro LPG je LEL = 1,35% obj. Rozsah měření detektoru metanu může být 50% LEL nebo 100% LE
  • UEL (Upper Explosion Limit - horní mez výbušnosti): je koncentrace plynu, nad hodnotou jejíž směs plynu se vzduchem již nehoří, takže už nemůže nastat exploze. Pro metan je UEL = 15% obj.
  • ppm (part per million): je způsob vyjádření koncentrace plynu jako podíl dané složky v celkovém objemu směsi plynu (v 1 krychlovém metru 1 ppm odpovídá objemu 1 cm krychlovému, tj 1% obj. = 10000 ppm).

Celý měřicí rozsah (full range): je maximální koncentrace plynu, kterou může změřit detektor plynu. Obvykle je vyjádřen v% LEL nebo v ppm.

Zobrazit více

Popisuje typ elektrického signálu na výstupu z převodníku, který je přiveden ke centrální jednotce:

  • 4-20 mA: je analogový standardní výstup široce používán v průmyslových přístrojích. Přístroj se nastaví na výstupovou smyčku (loop), proudovou hodnotu v rozmezí od 4 mA (0% z celého rozsahu) do 20 mA (100% rozsahu). Jiné proudové hodnoty nastavené ve smyčce mají rozdílné významy (např. 2 mA = Chyba přístroje). Výhody tohoto systému jsou hlavně velká odolnost vůči elektrickému šumu a možnost detekovat přerušení proudové smyčky (ekvivalentní 0 mA)
  • Modbus: je digitální standard pro snadný přenos dat, který lze přizpůsobit ke jakémukoliv řídícímu systému řízeného PLC nebo PC. Měřené hodnoty jsou dostupné ve speciálních registrech, které jsou uspořádány jako "master-slave" prostřednictvím PLC nebo PC.
  • S-Bus: je digitální protokol podobný Modbus, ale s rozdílným uspořádáním registrů a jiným protokolem. Tento systém je přizpůsoben přístrojem Seitron, ale zároveň otevřený pro veřejný komunikační protokol.

Detekční systém pro kotelny - FOURGATE

Detekční systém s centrálou a možností připojení 1-4 vzdálených detektorů CO, CH4, LPG (resp. Detektorů benzinových par - použití v podzemních parkovištích) pro kontrolu úniku plynu v kotelnách nebo jiných provozech. Programovatelná centrála umožňuje nastavit různé stupně alarmu s relé výstupy.
Cena na vyžádání

Detekční systém - MULTIGATE

Detekční systém MULTIGATE umožňuje připojit až 32 periferních zařízení prostřednictvím komunikačního protokolu S-BUS do vzdálenosti až 1000 m. Systém umožňuje připojit vzdálené detektory na monitorování CH4, CO, LPG a benzínových par.
Cena na vyžádání

Detekční systém - EIGHTGATE

Detekční systém s centrální jednotkou s možnost připojit 1-8 detektorů CH4, CO, LPG a benzínových par (využití v podzemních parkovištích). Centrální jednotka s krytím IP44. Možnost nastavení různých stupňů alarmu pomocí relé výstupy.
Cena na vyžádání
Měřící přístroje
Kategorie
Kategorie
x
Určitě nepřehlédněte
Akce a novinky
Soubory cookies nám pomáhají zlepšovat naše služby. Pokračováním v procházení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies.
Více info